Sonochirurgia to skuteczna odpowiedź na problemy Pacjentów

Umów wizytę

Czym jest sonochirurgia

blokada zewnątrzoponowa

Czym jest sonochirurgia

Sonochirurgia to przeprowadzanie mini inwazyjnych procedur ortopedycznych pod kontrolą obrazu ultrasonograficznego (USG). 

Dzięki możliwości bezpośredniego śledzenia toru poruszania się igły lub innego narzędzia lekarz jest w stanie bardzo precyzyjnie przeprowadzić całą procedurę. 

Do podstawowych procedur można zaliczyć wykonanie iniekcji (zastrzyków) dostawowych, a do bardziej skomplikowanych zabiegi precyzyjnego podania leków do tkanek, usunięcia zwapnień, hydrodekompresji (odbarczenia nerwów) lub kriolezji stawów i kręgosłupa. 

W wielu wypadkach procedury sonochirurgiczne zastępują leczenie operacyjne.

Zabiegi sonochirurgiczne

  • Barbotaż (ang. barbotage)

Unikalna nieoperacyjna metoda pozbycia się zwapnienia ze ścięgien stożka rotatorów. Większość zwapnień może być usunięta bez zabiegu operacyjnego.

  • Hydrodekompresja

Nieoperacyjne leczenie cieśni nadgarstka – precyzyjne uwolnienie nerwu pośrodkowego. Od 2018 roku wykonaliśmy ponad 1000 takich zabiegów.

  • Kwas hialuronowy

Dysponujemy wieloma preparatami kwasu i dobieramy go do potrzeb Pacjenta. Iniekcję zawsze robimy pod kontrolą USG – precyzja wykonania ma kluczowe znaczenie.

  • Kriolezja biodra / kolana

Zamrażanie nerwów odpowiedzialnych za dolegliwości bólowe w chorobie zwyrodnieniowej. Optymalne rozwiązanie dla tych, którzy szybko chcą poczuć się lepiej.

  • Nakłuwanie tkanki (skaryfikacja)

Wielokrotne nakłuwanie igłą uszkodzonej tkanki w celu wywołania naturalnego procesu gojenia. Precyzyjna – wykonywana pod kontrolą USG – skuteczna technika bez użycia leków.

  • Kriolezja kręgosłupa

Zamrażanie nerwów odpowiedzialnych za dolegliwości bólowe w chorobie zwyrodnieniowej i dyskopatii. W ciągu 30 minut możemy zmniejszyć lub zlikwidować dolegliwości.

  • Terapia kolagenowa

Ostrzykiwanie preparatem kolagenowym w celu przyspieszenia gojenia i wzmocnienia tkanki. Najważniejsza jest precyzja zabiegu – zabiegi robimy pod kontrolą USG.

  • Proloterapia

Precyzyjne, wykonywane pod kontrolą USG, podanie substancji drażniącej w uszkodzone miejsce. Zabieg ma na celu wywołanie ostrej reakcji zapalnej co, w efekcie, rozpoczyna proces gojenia tej tkanki.

  • Blokada przeciwbólowa stawu

Zabieg sonochirurgiczny polegający na precyzyjnym, wykonanym pod kontrola USG, podaniu leku przeciwbólowego do stawu. Efekt blokady odczuwany jest juz po kilkunastu minutach.

  • Blokada stawów międzykręgowych

Blokada przeciwbólowa stosowana w chorobie zwyrodnieniowej stawów międzykręgowych kręgosłupa. Precyzyjnie wykonane ostrzyknięcie tych stawów powoduje zniesienie bólu.

  • Blokada stawu krzyżowo – biodrowego

Blokada przeciwbólowa wykonywana przy przeciążeniu i chorobie zwyrodnieniowej zlokalizowanej w stawie krzyżowo – biodrowym. Precyzyjny zabieg, wykonany pod kontrolą USG, szybko likwiduje dolegliwości i ból.

  • Blokada zewnątrzoponowa kręgosłupa

To skuteczny rodzaj blokady przeciwbólowej przy rozlanych dolegliwościach odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zabieg obejmuje swoim zasięgiem kilka poziomów korzeni nerwów powodując obniżenie lub eliminację bólu.

  • Blokada diagnostyczna – kriolezja

Specyficzna blokada działająca na nerw odpowiedzialny za przekazywanie bólu i podrażnienia. Oniżenie poziomu bólu w przeciągu kilku minut oznacza pozytywną kwalifikację do zabiegu kriolezji.

  • Blokada szyjnopochodnych bólów głowy

Jeśli przyczyna bólu leży w kręgosłupie szyjnym to blokada szybko przyniesie zniesienie dolegliwości bólowych i rozluźnienie mięśni karku.

  • Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Specjalnie przygotowany preparat podaje się w miejsce uszkodzonej tkanki. Bardzo ważna jest precyzja zabiegu dlatego zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG.

Twoje płatności w CRS Clinic mogą być odroczone

Twoje płatności w CRS Clinic mogą być odroczone

 

Pobierz tutaj 6-cyfrowy kod z limitem do 5000zł, dzięki któremu możesz odłożyć płatność o miesiąc (za darmo!) lub rozłożyć spłatę na raty.

Już teraz skorzystaj z naszych usług, zapłać później. Zachowaj kod i użyj go w naszej rejestracji podczas płatności.

Zadzwoń   516 167 506    jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o odroczonej płatności w CRS Clinic. 

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Mając na uwadze powrót do pełni zdrowia każdego z naszych Pacjentów już w 2018 roku rozpoczęliśmy stosowanie zabiegów sonochirurgicznych.

Początkowo były to iniekcje dostawowe wykonywane pod kontrolą USG. Po kilku miesiącach rozpoczęliśmy wykonywanie, jako pierwsza klinika w Polsce, zabiegów hydrodekompresji w przebiegu zespołu cieśni nadgarstka. Następnie do naszego wachlarzu usług dołączyliśmy kolejne zabiegi takie jak barbotaż stawu ramiennego czy kriolezja w przebiegu zmian zwyrodnieniowych stawu. Od 2020 roku wykonujemy również zabiegi sonochirurgiczne w obrębie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego.

Stale rozszerzamy ilość stosowanych specjalistycznych procedur oraz zespół doświadczonych specjalistów.

Zalety zabiegów sonochirurgicznych

Zalety zabiegów sonochirurgicznych

  • zabiegi sonochirurgiczne są bardzo precyzyjne – efekt zmniejszenia dolegliwości uzyskujemy bardzo szybko. Dzięki temu po 24-48 godzinach poczujesz poprawę i będziesz mógł wrócić do pracy i codziennych obowiązków.

 

  • część wykonywanych przez nas zabiegów jest alternatywą dla leczenia operacyjnego. Bez pobytu w szpitalu, blizn pooperacyjnych, zwolnienia lekarskiego i długiej rekonwalescencji możemy osiągnąć podobny efekt. 

 

  • Przeciwbólowe i przeciwzapalne zabiegi sonochirurgiczne oznacza zaprzestanie stałego przyjmowania leków przeciwbólowych lub odsunięcia w czasie leczenia operacyjnego. 

 

  • Zabiegi sonochirurgiczne to zabiegi mini inwazyjne. Bezwzględne przeciwwskazania do ich wykonania zdarzają się bardzo rzadko.
Umów wizytę

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.

Zadzwoń 516 167 506

Weronika Borys

konsultantka medyczna

3 usługi w czasie jednej konsultacji ortopedycznej

3 usługi w czasie jednej konsultacji ortopedycznej

Zabiegi sonochirurgiczne odbywają się po zakwalifikowaniu Pacjenta. Jednak nie musisz specjalnie w tym celu oddzielnie przyjeżdżać. Badanie kliniczne, diagnostyka USG i zabieg sonochirurgiczny zwykle odbywają się w czasie jednej wizyty. 

 

Opiekuje się Tobą jeden ortopeda. Ten sam specjalista, znający Twoją historię, przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia. 

 

Twoja szybka ścieżka do zdrowia

Twoja szybka ścieżka do zdrowia

 

  • 3 USŁUGI W CZASIE JEDNEJ WIZYTY

Już na pierwszej konsultacji zostaniesz zbadany, zdiagnozowany USG i w razie potrzeby zostanie przeprowadzony zabieg sonochirurgiczny.

  • OPIEKA JEDNEGO LEKARZA

Wszystkie czynności medyczne przeprowadzi jeden ortopeda – dbamy o Twój komfort i szybkość działania.

  • WSPÓŁPRACA LEKARZA I FIZJOTERAPEUTY 

Lekarz szczegółowo omówi z fizjoterapeutą plan Twojego leczenia oraz dalsze postępowanie.

Zadzwoń i sprawdź dostępne terminy

Opinie o naszej klinice

  • Halina Michalak

    cieśń nadgarstka
    Dziękuje doktorowi za fachową pomoc. Bardzo dobre wrażenie szło w parze z wysokim profesjonalizmem, dzięki czemu perfekcyjnie wykonany zabieg zakończył moje męki. Polecam i pana doktora i zabieg na cieśń nadgarstka!
  • Barbara Furmańska

    ból kręgosłupa lędźwiowego
    Wizyta u Pana Doktora profesjonalna z dużym poczuciem empatii w stosunku do pacjenta. Pan Doktor cierpliwie i wyczerpująco przeprowadził wywiad lekarski, zapoznał się z dokumentacją lekarska, po czym wyjaśnił rzeczowo i zrozumiale istniejący problem proponując leczenie. Jestem bardzo wdzięczna i polecam każdemu pacjentowi taki tok postępowania. Dziękuję bardzo i pozdrawiam życząc samych miłych pacjentów!
  • Alicja Macioszek

    kontuzja dłoni
    Profesjonalna obsługa i mega wiedza. Polecam! Doktor jest fachowcem w każdym calu!
  • Basia Szymańska

    Fajne miejsce, miły personel, chętny do pomocy. Doktor to mistrz w swoim fachu. Starannie diagnozuje i wyjaśnia problem. Polecam!
  • Magdalena Tomasz

    Jestem pod wrażeniem wizyty u Pana doktora. Najwyższy profesjonalizm! Ogromna wiedza, znakomite podejście do pacjenta – pełne empatii i zrozumienia dla jego problemu. Pan doktor przeprowadził szczegółowy wywiad, następnie wykonał badanie obrazowe i kliniczne. Przeznaczył również ogromną ilość czasu na szczegółowe wyjaśnienie problemu i omówienie proponowanego leczenia. Serdecznie polecam konsultacje i leczenie u Pana doktora.
  • Elżbieta Zimnicka

    cieśń nadgarstka
    W dniu wczorajszym miałam wykonywany zabieg na cieśnie nadgarstka, powiem szczerze rewelacyjny lekarz. Wszystko krok po kroku tłumaczył podczas badania jak i potem podczas zabiegu. Ręka w ogóle nie boli pierwszy raz od 4 lat. Oby więcej takich specjalistów.

Zobacz inne specjalizacje

zapalenie ścięgna

Ortopedia

Więcej

Fizjoterapia

Więcej

Historia naszego Pacjenta

Andrzej Żulczyk 41 lat

uraz łokcia

Do CRS Clinic trafiłem z polecenia lekarza. Bardzo długo borykałem się z bólem łokcia, który uniemożliwiał mi pracę. Jestem operatorem maszyn, w moim zawodzie liczy się precyzja, nie mogę pozwolić sobie na to, że ręka jest niesprawna. Poza tym uwielbiam jeździć na motorze, podrywać przednie koło do góry 🙂 A to niestety prawa ręka, od gazu…

Próbowałem naprawdę wielu rozwiązań, żeby sobie pomóc ale nic nie przynosiło dobrych rezultatów.

 

Lekarz w CRS zbadał łokieć i nawet nadgarstek tej ręki, wykonał USG i zaproponował, że w moim przypadku, po podaniu osocza bogatopłytkowego najlepiej będzie usztywnić jeszcze rękę w gipsie dla uzyskania pożądanych rezultatów. W czasie jednej wizyty podał osocze i założył gips. Po kilku tygodniach zgłosiłem się na kontrolę. Do tej pory czuję się dobrze. Ręka działa jak należy, cały czas pracuję.
Dziękuję za indywidualne podejście.

Więcej historii pacjentów

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.

Zadzwoń 516 167 506

Weronika Borys

konsultantka medyczna

Lekarz radzi

Dowiedz się więcej na temat swojej dolegliwości i metod leczenia

Twoje ABC na ból pięty.

Ból pięty może występować zarówno u osób mało aktywnych jak i u tych, które trenują bardzo intensywnie. Powodów może być  naprawdę wiele. Najczęściej lekarz zleca nam zrobić RTG i słyszymy diagnozę – „ostroga piętowa” – co w praktyce oznacza zapalenie rozcięgna podeszwowego w okolicy przyczepu do guza piętowego.  Zdradzimy Wam kilka sposobów (tricków), które w […]
Zobacz więcej porad

Skontaktuj się z nami